Cornrows dediğimiz saç stilini Türkçe’de çoğu kişi balıksırtı olarak bilir. Afrika tarzı örgülerden biri olan cornrows örgü, günlük hayatta kullanıma son derece uygundur. Görünüş olarak farklı renklerde ve stilleri vardır. Model seçiminiz saçınızın uzunluğuna göre değişir. Balıksırtı örgü modeli en sık kullanılan Afrika örgüsü çeşididir diyebiliriz. Farklı ve güzel görünümü sayesinde stilinizi bu örgü türü ile yansıtın. Cornrows nasıl yapılır, cornrows fiyatları, kullanım süresi, zenci örgüsü içi gereken uzunluk ve yapım süreci gibi konulardan bahsedelim.

Cornrows Örgü Nasıl Yapılır? – Saçınızın Olması Gereken Uzunluk

Balıksırtı örgü işlemi yaygın olarak yapılmakta. Uzun yıllardır moda olan bu saç trendi her yaştan kadın ve erkekler tarafından tercih edilmekte. Cornrows işlemi diğer Afrika örgüsü türlerine kıyasla daha kısa sürmektedir. Diğer örgü çeşitleri 5-6 saat gibi süreleri bulurken, balıksırtı örgü genellikle 30 dakika – 1 saat arasında sürer. Peki cornrows nasıl yapılır? Öncelikle, saçlarınıza ek yapılıp yapılmayacağı tercihinize bağlı bir seçenektir. Eğer isterseniz ek kullanılarak işlem tamamlanır. Bu örgü türünde, yapan kişi saçlar ince çizgiler halinde sık olarak örer. Saçlarınızı örmeye diplerden başlar ve uca doğru gider. İnce ve sık olan örgülere yapan kimse tarafından özen gösterilmelidir. Zira, örgüleriniz daha sık ve düzenli olursa daha uzun ömürlü olur. Buna ek olarak daha şık ve düzgün görünür. “Cornrows nasıl yapılır?” sorusunun cevabı genel olarak bu şekilde. İşlem esnasında, işlemin kolaylaşması adına jöle gibi şekillendiren maddeler de kullanılması mümkün.

Cornrows yapım süresi dışında merak edilen bir diğer konu ise cornrows kullanım süresi. Kullanım süresi konusu, yapılan örgü modeline göre değişir. Cornrows örgüsünün sayısı bu süreyi etkiler. Örgü sayısı az ise genellikle bir haftaya kadar yapısını sürdürür. Fakat, örgü sayısı 6’lı veya 8’li gibi yüksek sayıda ise cornrows ömrü daha uzun olur. Bu tip cornrows örgüler ise 3-4 hafta gibi sürelere kadar yapısını sürdürür. Peki sizin için uygun olan balıksırtı örgü türü hangisi? Bu örgüler farklı inceliklerde ve sayılarda yapılır. Burda belirleyici unsur sizin zevkinizdir. Balıksırtı örgünüzün kalınlığı estetik olarak farklılıklar yapar. Örgülerinizin sayısı da aynı şekilde estetiğe ve kullanım süresine etki yapmaktadır. Kendi zevkinize ve stilinize en uygun cornrows stilini seçin ve hayalinizdeki balıksırtı örgüsüne kavuşun.

Uzunluk ve Yapım – Kullanım Süresi

Zevkinize ve seçimizine bağlı olan tek değişken sayısı ve inceliği değil tabiki. Cornrows örgülerinize favori renklerinizi de katmanız mümkün. Her türlü renk eklemenizin mümkün olduğu bu örgü türü ile zevkinizi herkese yansıtın. Herkesin dikkatini çekecek renkler ile şık ve ilgi çekici saçlara sahip olmanız mümkün. Cornrows yapılan saçlarınızın bir diğer stil unsuru ise uzunluk. Cornrows örgüsüne sahip olmak için genellikle en az 8 cm gibi bir uzunluğa sahip saçlarınız olması gerekli. Fakat, örgü işleminden sonra saçlarınızın uzunluk artırma işlemi yapabilirsiniz. Bunu, doğal saçlarınıza ek yapay saç ekleyerek elde edersiniz. Bu sayede, saçlarınız kısa olsa bile, örgü işleminiz bittikten sonra uzun saçlara sahip olmanız mümkün. Kaliteli hizmetlerimiz sayesinde sizler de estetik olarak son derece şık olan örgülere sahip olun.

Zenci Örgüsü Cornrows Bakımı – Cornrows Fiyatları

Cornrow şeklindeki örgüleriniz tamamlandıktan sonra saçınızda bir süre kalacaklar. Bu süre içinde de tabiki saçlarınıza bakım yapmanız gerek. Bu bakımlar ne şekilde, saçınızı nasıl yıkamalısınız kısaca bahsedelim. Öncelikle, balıksırtı yapılan saçlarınızda şampuan kullanmanız mümkün. Örgü işleminden önce olduğu şekilde saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saç diplerinizi de temizledikten sonra durulama işlemini düzgün şekilde tamamlamanız yeterli olur. Bunlara ek olarak, isteğe bağlı olarak serum gibi saçlarınıza bakım yapacak maddeler kullanmanız da mümkün.

Zenci örgüsü işleminin düzgün olması için işini bilen, profesyonel bir kişi tarafından yapılması gerekir. Bu nedenle, saçlarınızı emanet edeceğiniz kişiyi iyi seçmeniz gerekir. Cornrows fiyatları da çok fazla sayıda kişi tarafından son derece merak edilen bir konudur. Yapılan işlemin türüne göre de fiyatları değişmektedir. İstediğiniz örgü stiline göre fiyat olarak da ufak değişimler olacaktır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Neden Cornrows Örgü – Fiyatları ve Yapım – Kullanım Süresi Önemi

Cornrows örgü biçimini seçmeniz için birçok neden vardır. Bunların en başında görünümü vardır. Bu örgü sayesinde saçlarınıza son derece şık ve ilgi çekici bir görünüm katmanız mümkün. Farklı renk, kalınlık ve örgü sayısı seçenekleri sayesinde çok farklı görünüme sahip saçlara sahip olmanız çok kolay. Hayalinizdeki zenci örgüsü saçlara hemen sahip olun. Her ortamda saçlarınız ile ilgi toplayın ve stilinizi yansıtın. Fakat, bu örgünün sağladığı avantajlar sadece bununla sınırlı kalmaz. Buna ek olarak, kullanım kolaylığı olarak da faydaları vardır. İlk olarak, saçlarınız daima şekilli olur. Rüzgar, yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmezler. Her gün, güne başlamadan önce saçınıza harcadığınız zamanı bu örgüler sayesinde harcamanıza gerek kalmaz. Bu sayede hem emeğinizden, hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Bunlara ek olarak, eğer saçlarınız önceden hiç şekil almıyor ve çabuk bozuluyor ise buna da bir çözüm olarak görülebilir. Zenci örgülü saçlarınız her daim kolayca şekil alır ve çok zor bozulur. Bu örgü tatil zamanlarınıza da birebir. Eğer tatilde saçlarınızla zaman harcayıp stres olmamak ve zaman kaybetmemek istiyorsanız bu örgü tipi sizler için ideal. Bu gibi sağladığı faydalar sayesinde bu örgü türü sadece görünüş olarak değil, kolaylık olarak da faydalar sağlar.

Zenci Örgüsü İçin İdeal Nokta – Cornrows Nasıl Yapılır?

Her türlü balıksırtı örgü isteğiniz için güvenilir kişilere başvurmanız gerekir. Zira, bu zorlu işlemin düzgün ve özenle yapılması sizlere haftalar boyu süren güzel saçlar sağlar. Zenci örgüsü hizmetlerimiz sayesinde sizler de güvenle saçlarınızı ördürebilirsiniz. Son derece şık, sağlıklı ve memnun kalacağınız saçlar için doğru adrestesiniz. Yüz şeklinize uyacak ve uzun süre şekli bozulmayacak örgü modellerine ulaşmak sizlerin elinde. Hayalinizdeki saçlara hemen ulaşın ve kullanım süresi olarak memnun kalın. Cornrows fiyatları ve detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin!