Afro dalgası, kabarık ve hacimli bir görünüm sağlar. Eğer sıradan ve şekil alması zor olan saçlarınızın yerine yeni bir tarz arıyor iseniz afro dalgası tam size göre. Bu zenci saç stili, son zamanlarda popüler olmaya başlamış bir saç stilidir. Hacim almayan saçlarınıza hacim verebilir ve hayalinizdeki saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınıza kazandırdığı kabarık ve hacimli görünüm son derece tarz ve şık olur. Bu işlemden sonra saçlarınız aylar boyunca şık ve dikkat çekici kalacak. Peki afro dalgası nasıl yapılır? Afro dalgası fiyatları, uzunluk, kullanım süresi yapım süresi gibi merak edilenler Medusa Afrika Örgüsünde!

Afro Dalgası Yapım Süresi 2022

Peki, afro dalgası nasıl yapılır? Öncelikle, afro dalgasının yapımı sürecinde herhangi bir kimyasal madde veya yapıştırıcı kullanılmadığından bahsedelim. Kişinin kendi saçının üzerine sentetik saç eklenir. Öncelikle saçlar, örgü tekniği ile ince gruplar halinde örülür. Bu örülen saçların üstüne sentetik saçlar eklenir. Bu sentetik saç ise kıvırcıktır ve hacim kazandırmak içindir. Fakat, örülen saçlarınızın profesyonel kişiler tarafından yapılması sizler için en iyisidir. Zira, afro dalgası yapılan saçlarınızın uzun ömürlü olması ve görüntü olarak bütün gözükmesi önemlidir. Bunlara ek olarak, afro dalgası uygulaması için saçınızın uzunluk miktarının genellikle 8-10 cm civarı olmalıdır. Yapım süresi de sıklıkla merak edilen bir konudur. Öncelikle yapım süresinin kişiden kişiye ve isteklere bağlı olarak değiştiğini söyleyelim. Genellikle yapılan işlemler 2 ila 5 saat arası sürer. Bu işlemin sonucunda beklentilerinizi karşılayacak ve beklediğinize değecek saçlara sahip olacaksınız.

Afro Dalgaları İstanbul – Zenci Örgüsü

Örgülerinizin düzenli ve bütün gözükmesi sizler için tabiki büyük önem teşkil etmektedir. Bunun için de renk seçimi son derece önemli. Doğal bir görünüm istiyorsanız kesinlikle tonlamaya dikkat etmelisiniz. Eğer kullanılan sentetik saç ile kendi saçınız arasında ton farkı olur ise doğal görünüm kaybolur ve hoş bir görüntü oluşmaz. Bu nedenle de işini bilen ve tecrübeli birine yaptırmanız çok önemlidir. Eğer ton tutturulursa doğal ve hacimli bir saç ortaya çıkar. Özellikle saçlarınız seyrek ve hacimsiz ise bu uygulama sizler için çok fark yaratacaktır. Hemen hayalinizdeki sık, hacimli ve dikkat seçen saçlara Medusa Afrika Örgüsü hizmetleri ile sahip olun.

Peki saçınız ne kadar kabarır? Bu sorunun cevabı istediğiniz kadar! Afro dalgası işleminden sonra saçınızın hafif kabarık veya çok kabarık olması mümkün. Saçınızın kabarıklık miktarı kullanılan dalgalı saçın sıklığı ile ayarlanır. Bu sayede saçlarınız, istediğiniz derecede kabarır ve hayalinizdeki şekli alır. Peki afro örgüsü yapılan saçınızdaki uzunluk nasıl olmalı? Bu sorunun cevabı da kısaca; estetik olarak nasıl bir tercih yapılırsa. Yüz şeklinize en uygun olan şekilde kesim yapılması mümkün. Yani, saçların uzunluk seviyesi kişiden kişiye değişen bir unsur. Kesim işlemi ise örgü işlemlerinden sonra yapılır.

Afro Dalgası Bakımı ve Kullanımı 2022

Afro dalganız tamamlandıktan sonraki süreçten de sizlere bahsedelim. Öncelikle Afro dalga kullanım süresinden bahsedelim. Eğer profesyonel şekilde yapıldıysa erkek veya kadın modeli afro dalganız 2 veya 3 aya kadar dayanır. Fakat bu sürenin tabiki kişiden kişiye değişmesi mümkün. Bunun nedeni ise saç uzama hızının kişiden kişiye değişim göstermesidir. Eğer saçlarınızın uzama hızı daha yüksek ise afro dalganızın da ömrü daha kısa olur. Çünkü, uzayan saçlarınız ile ek saçlar arasında fark oluşur ve dipten gelen saçlarınız örgüsüz kalır.

Bunun haricinde, saçlarınızın bakımından bahsedelim. Öncelikle, afro dalgasının bakımı twist örgü gibi örgü çeşitlerine göre biraz daha farklıdır. Saçlarınızı haftada bir kere saçınıza krem uygulaması yapmanız daha sağlıklı saçlarınız ile şık bir görünüm sağlayacaktır. Buna ek olarak, zenci afro dalgası yapılan saçlarda tarak kullanımı mümkün olmaz. Tarak yerine elleriniz ile saçlarınıza kolayca şekil ve hacim vermeniz mümkün.

Saç yıkama işleminde herhangi bir değişim olup olmadığı da çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Dalgalarınızı saçlarınızı normalde nasıl yıkıyorsanız o şekilde yıkamaya devam edebilirsiniz. Yıkama işleminde sadece ekstra durulamanız ve şampuan seçimi yaparken kremsiz bir şampuan seçmeniz gerekir.
Ek olarak, krem yerine fön suyu da kullanmanız mümkün. Fön suyu mavi su olarak da bilinir ve afro dalgalarınızın bakımında kullanımı mümkündür. Bunlar dışında herhangi bir değişim söz konusu değildir. Ekstra durulamaya ihtiyaç duymanızın nedeni ise doğal saçlarınızın örgülü olmasıdır. Saçlarınız örgülü halde oldukları için daha çok şampuan tutarlar. Bu nedenle de şampuanı daha uzun süre durulamanız gerekir.

Afro Dalgası Kaşıntı Yapar mı?

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde ufak bakımlar sayesinde afro dalgalarınızın sağlıklı ve şık biçimini uzun süre devam ettirmeniz mümkün. Afro dalgası hakkında merak edilen başka bir konu ise saçlara zararı olup olmadığı. Kaliteli malzemeler kullanarak yaptığımız dalgalarda herhangi bir zarar söz konusu değildir. Kullandığımız ek malzemelerini herhangi bir kimyasal kullanmadan doğal yöntemler ile saçlarınıza entegre ediyoruz. Saçlarınızı düzenli yıkadığınız ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi durulama işlemini uzun tutarsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Kimi kişiler tarafından sanılanın aksine herhangi bir dökülmeye de sebep olmaz. Bu işlemi kadın veya erkek için 2022’de hemen güven ve rahatlık ile yaptırın.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır? İstanbul Doğru Adres Medusa

Afro dalgası sayesinde hayalinizdeki hacimli ve şık saçlara sahip olmaya karar verdiyseniz doğru adrestesiniz. Doğal ve güzel bir görünüm elde etmek için de adro dalgalarınızı doğru adreste yaptırmanız gerekir. Bunun için de saçlarınızı emin ellere teslim etmenizi öneririz. Tecrübemiz ve özenle yaptığımız saç işlemlerimiz ile doğru adresi bizde bulabilirsiniz. Bu işlem sayesinde her zaman hayalini kurduğunuz canlı saçlara sahip olun. Saçlarınızın doğal görünümünün kaybolmaması için en doğru renk tonuna sahip olun. Aylar boyunca hacimli saçlarınız ile dikkat çekin. Bir diğer çok merak edilen konu ise afro dalgası fiyatları. Afro dalgası fiyatları için hemen bizimle iletişime geçin. Beceri ve emek isteyen bu işlemi yaptırırken mağdur değil memnun olun.

Afro dalgası saça zarar verir mi?

Saçınıza afro dalgası yaptırdıktan sonra düzenli bir şekilde bakımını yaparsanız herhangi bir negatif durumla karşılaşmazsınız ve saçınız zarar görmez.

Afro dalgası ne kadar kalır?

Kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 2 ila 3 ay arasında kullanım süresi vardır.

Afro Dalgası nedir nasıl yapılır?

Afro dalgası, kişinin kendi saçı balık sırtına benzeyen bir örgü tekniği ile ince parçalar halinde örülür ve üzerine hazır dalgalı sentetik saçlar eklenerek yapılır. İşlem sırasında yapıştırıcı gibi kimyasal içerikli ürünler asla kullanılmaz.

Afro dalgası fiyatları ne kadar?

Afro dalgası fiyatları, yaptırmak istediğiniz modelin uzunluğuna bağlı olarak 700 ila 1200 TL arasında değişiklik göstermektedir.